.

Огради Мерач На Напон, Електрична Ограда Тестер Широка Апликација Издржлива 1000-10000V За Фарма

Огради Мерач На Напон, Електрична Ограда Тестер Широка Апликација Издржлива 1000-10000V За Фарма

DEN 799.84

Залиха
Достапно за нарачка

Огради Мерач На Напон, Електрична Ограда Тестер Широка Примена Издржлива 1000-10000 V За Спецификација На Фарма : Тип На Артикал : Материјал За Тестирање На Електрична Ограда : Пп + Опсег на Тестирање На Коперволтаж : 1000-10000втип : Серија За Откривањепримена : за тест за напон на електрична ограда. Водоотпорен : Да Големина На Производот : Прибл. 18 х 3 х 2,2 см / 7,09 х 1,18 х 0,87 број На Светла : 6 парчиња Широк Опсег Апликации : Се Користи за мерење на напонот на која било метална жица, повеќе жица, јаже и повеќе ленти. Тест ограда жици, возбудувачи, земјата системи, кука жици и ограда компоненти. За куќишта на фарми, домашни градини, овци, миленичиња, коњи и добиток. Тежина : 72 г / 2.54 озапрокс. Список на пакети : 1 х Тестер За Електрична Ограда Забелешка : не е потребна батерија, само тестирајте и користете. Широк Опсег На Волти : Дизајниран да има опсег на тестирање на напон широк 1000-10000 V, идеален за ниска импеданса и стандардни контролери на оградата. Со Светло од 6 парчиња : има индикаторско светло од 6 парчиња на тестерот, што соодветно одговара на напонот, многу точен. Широко Користење : Се Користи за мерење на напонот на која било метална жица, мулти жица, јаже, мулти лента, жици за ограда, возбудувачи и така натаму. Одлични Материјали : Комбинирање на пп и бакарни материјали, многу издржливи со студено време и долгорочно користење.

Карактеристики на предлогот