.

Ван Зиверден лилјани совршена радост за внатрешен двор и контејнери сет на светилки со повеќебојно делумно сонце лесно да се одгледува

Ван Зиверден лилјани совршена радост за внатрешен двор и контејнери сет на светилки со повеќебојно делумно сонце лесно да се

DEN 1.33

Залиха
Достапно за нарачка

Лилјаните се едно од одличните градинарски растенија, бидејќи тие се сакани од градинарите насекаде. На кинески јазик, зборот "Лили " значи "засекогаш во loveубов. " Семејството Лилиум е толку големо, разновидно и сложено што е предизвик да ги опише накратко. Лилјаните се отпорни на елен и критериум. Засади скоро каде било - во границите, креветите, градините за сечење, повеќегодишни градини, садови и контејнери. Совршени лилјани од радост имаат големи цвеќиња со здраво зелено зеленило. Неговите цвеќиња се во форма на труба и се розови јагода, со мек бел центар. Добар избор за контејнери. Засадете ја оваа пернална на локација со делумно сонце. Клучни зборови : ван Зиверден, лилјана совршена радост за внатрешен двор и контејнери, лесен за одгледување, зоните на тврдоста на УСДА 3-8, разнобојни, 1 lb ван Зиверден лилјани совршени радост за внатрешен двор и контејнери сет од 7 светилки. Идеално за контејнери. Како повеќегодишно, тие ќе се вратат од година во година. Џуџести азитски сорта. Повеќегодишни. Делумно сонце. Лесен за одгледување. Големина : 16/18 см. Расте 18-30 "високи. Засади во есен и пролет. Цутили кон крајот на летото. Повеќебојни. УСДА цврстина зони 3-8. Бродови до 48 соседни американски држави, плус округот Колумбија. Засади во добро исцедена почва каде ќе добијат 6 -8 часови сонце на ден. Тие се зимски цврсти и се сметаат за силно повеќегодишно што може да се остави во земја и повторно ќе цвета од година во година, ако условите се во право. Чувајте ги добро.

Карактеристики на предлогот