.

Трговска марка ликовна уметност „впечатоци од платното на Мускари“ од Лоис Брајан

Трговска марка ликовна уметност „впечатоци од платното на Мускари“ од Лоис Брајан

DEN 2601.60

Залиха
Достапно за нарачка

Иако нејзината примарна цел секогаш ќе биде да го фати тој совршен шут директно од камерата, таа исто така ужива да се врти во Фотошоп и другите програми за уредување на слики. Иако нејзината примарна цел секогаш ќе биде да го фати тој совршен шут директно од камерата, таа исто така ужива да се врти во Фотошоп и другите програми за уредување на слики. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Истакнати бои : тен, црна, кафеава, бела, виолетова, сива Лоис Брајан се опишува себеси како 10-годишно мало дете, паметно маскирано како „жена на одредена возраст“? и дигитална уметност фанатична. Лоис нема ниту еден посебен стил и веројатно никогаш нема. - Виолетова хиацинти со сонце.

Карактеристики на предлогот