.

Трговска марка ликовна уметност „Лос Анџелес Калифорнија Скајлин Црвена III“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Лос Анџелес Калифорнија Скајлин Црвена III“ платно уметност од Мајкл Томпсет

DEN 2.67

Залиха
Достапно за нарачка

Небото на Лос Анџелес, Калифорнија во топли нијанси на црвена, портокалова, жолта и црна боја на бела позадина. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато.

Карактеристики на предлогот