.

Трговска марка ликовна уметност „ледена пештера“ платно уметност од Хавиер де ла

Трговска марка ликовна уметност „ледена пештера“ платно уметност од Хавиер де ла

DEN 3.00

Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Хавиер де ласобјект : Пејзаж-аперестил : Тип на крајбрежје Производ : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пештерски влез во далечина со мраз што седи околу него. Giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на печатење за печатење Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Хавиер де ла 'мраз пештера' платно уметност.

Карактеристики на предлогот