.

Трговска марка ликовна уметност „Калкута Индија Скајлин Црвена“ уметност од платно од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Калкута Индија Скајлин Црвена“ уметност од платно од Мајкл Томпсет

DEN 400.00

Залиха
Достапно за нарачка

После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Небото на Калкута, Индија во топли нијанси на црвена, портокалова, жолта и црна боја на бела позадина. Уметноста и дизајнот секогаш беа омилени предмети на Мајкл на училиште.Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : City Scapestyle : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира Skyline на Калкута, Индија во топли нијанси на црвена, портокалова, жолта и црна боја на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина на бела позадина . Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Карактеристики на предлогот