.

Трговска марка ликовна уметност „ПЕТ животна мачка шема“ платно уметност од Холи Конгер

Трговска марка ликовна уметност „ПЕТ животна мачка шема“ платно уметност од Холи Конгер

DEN 253.76

Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Holli Congersubject : Animal Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен колаж на лица со мачки и чудна типографија. Истакнати бои : Белата, тен, портокалова, црна, зелена, жолта, црвена, светло сина, сива холи конгер отсекогаш ја сакала уметноста и за време на училиште, уметничките проекти биле нејзини омилени. Во трето одделение, нејзината наставничка по уметност ја претстави со голем случај со зелен молив (кој сè уште го има денес) за тоа што го има најдобриот цртеж во часот. Таа продолжи да заработи диплома за графички дизајн и рекламирање и е професионален уметник веќе 20 години giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарен колаж на лица со мачки и чудна типографија.

Карактеристики на предлогот