.

Трговска марка ликовна уметност Zendoodles 25 Canvas Art by Kcdoodleart

Трговска марка ликовна уметност Zendoodles 25 Canvas Art by Kcdoodleart

DEN 2.33

Залиха
Достапно за нарачка

Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има слика за книги за боење на сегменти на цветна и апстрактна шема што произлегува од центарот на цвет. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Zendoodles 25“ Canvas Art by Kcdoodleart : Artist : Kcdoodleart. Тема : Илустрација. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност.

Карактеристики на предлогот