.

Живописен виолетова аква кубна цирконија ореолова прстен Стерлинг сребро

Живописен виолетова аква кубна цирконија ореолова прстен Стерлинг сребро

DEN 2.00

Залиха
Достапно за нарачка

Од колекцијата Сваровски Vibrency доаѓа овој извонреден прстен направен од најдобрите 925 печат Стерлинг сребро, кој е позлатен во Родиум за да се спречи острина и да се одржи траен, бујно сјај. Резултатот е високо полиран, блескав, уникатен, но класично стилизиран прстен. Главниот момент на овој прстен е живописно цирконија на Сваровски. Осветлувачката боја на овој неверојатен скапоцен камен е подобрена со употреба на патентирана технологија за термичка боја на топлинска боја на Сваровски, која ја подобрува површината на каменот со постојан, тврд керамички слој. Овој камен е хармоничен спој на длабоко виолетова и морско сина аква за инспирирање и зачуденост. Перницата на перничето на оваа зачудувачка 6мм од 6мм живописна цирконија со виолетова-ака е смело и модерен со заоблени агли и прецизни аспекти за да се создаде калеидоскоп на комбинации на бои. Овој уникатен скапоцен камен е опкружен со триесет брилијантни сечење, 1мм тркалезна бела кубна цирконија за извонредна брилијантност што може да се носи со која било облека во секоја пригода. За да го задржите овој 2,26 каратски прстен како сјаен и бујно како денот кога го купивте, запомнете редовно да го чистите со мека крпа за полирање на накит. Достапни се обетки за појавување и ѓердан. Големина 9. Родиум позлатена 6x6 mm. Перница Сваровски виолетова-ака 1 мм. Сваровски ЦЗ Акцент 2.26 TGW. Термичка фузија на фузија ореол прстен со големина 9.

Карактеристики на предлогот