.

Класико сос од бела пица, 8. тегла Оз

Класико сос од бела пица, 8. тегла Оз

DEN 87.68

Залиха
Достапно за нарачка

Classico White Pizza сос доставува автентичен италијански вкус на омилените јадења на вашето семејство. Овој сос од бела пица е нов спин на класични италијански рецепти сос од пица. Направено со совршена комбинација на крем, печен лук и други зачини, овој бел сос ви дава домашен вкус без целата работа. За да го направите омилениот рецепт за бела пица, раширете го овој сос од лук над кора, посипете со сирење и додадете ги омилените топинги. Овој сос може да се користи и во вашиот домашен рецепт Калзон или да го користите како сос за натопи за мезе. Поп отворете ја теглата што може да се реализира за да може лесно да издвоите онолку сос колку што ви треба. Чувајте го овој бел сос од пица во фрижидер по отворањето. Една тегла од 8,1 мл од сос од бела пица Класико. Класико сос од бела пица нуди автентичен италијански вкус во готов-употреба сос за домашна пица. Совршената фузија на крем и печен лук со навестување за зачин дава домашен вкус. Овој италијански инспириран бел сос е без глутен. Проширете го овој сос на вашата кора од пица или користете го како сос за натопување. Спакувано во тегла за резистенција. Фрижидер по отворањето.

Карактеристики на предлогот