.

Трговска марка ликовна уметност „драга малечка“ платно уметност од Кирк Рајнтерт

Трговска марка ликовна уметност „драга малечка“ платно уметност од Кирк Рајнтерт

DEN 3.00

Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Kirk Rein Ert Subject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има два родителски император пингвини и бебе пред мраз. Кирк открил дека цртежот е природен талент во многу рана возраст, кој бил запознат со уметноста од неговиот дедо, спортски карикатурист за дилерот на Кливленд Плајн и неговиот чичко, аниматор. Кирк дипломирал на Школата за уметност во Купер со диплома за продукција уметност и дизајн, но е самоук сликар. По дипломирањето, тој работел во рекламирање како илустратор и дизајнер и по 3 1/2 години продолжи да воспостави свое студио во 1981 година. Гикли (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кирк Раинт „Драга малечка“ платно уметност.

Карактеристики на предлогот