.

Современи моменти од Гербер девојче Ромпер и фустан со покривка на пелена, сет на облеки од 3 парчиња

Современи моменти од Гербер девојче Ромпер и фустан со покривка на пелена, сет на облеки од 3 парчиња

DEN 320.00

Залиха
Достапно за нарачка

Современите моменти донесуваат обична софистицираност во гардеробата на вашето мало. Секој од нашите комплети за фустани и покритие е дизајниран за лесно и исклучување. Тие се направени со супер меки ткаенини од памук и памук за целодневна удобност и лесна грижа. Имавме свои најважни работи самостојно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Овој сет вклучува еден сив сет за облекување на маргаритка и пелена и една кратка жолта покривка. Современи моменти од Гербер девојче Ромпер и фустан со покривка на пелена, сет на облеки од 3 парчиња, (0/3 месеци - 24 месеци). Вклучува еден комплет за покривање на фустани и пелена и еден краток покрив. Фустани карактеристики на задната плоча и покритие и се појавуваат прикривки на препоните за лесни промени. Карактеристики на меки ткаенини од Тери и Памук за да го одржат вашето мало удобно цел ден. Сива со амортизирана фустан за печатење на маргаритки, жолт со прекривки за цвеќиња од цвеќиња. Совршена облека за девојчиња за да ја задржи кул во пролет и лето. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #16.HBD.87075 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : Поставете облекување 58% памук, 38% поли, 4% спандекс/ ромпер 100% памук. Машинско миење / сушење суво. Увезени.

Карактеристики на предлогот