.

Килим со вискоза во областа на вискоза со дијаманти, високо-ниско, металик таупе, 8ft-6in 11ft-6in

Килим со вискоза во областа на вискоза со дијаманти, високо-ниско, металик таупе, 8ft-6in 11ft-6in

DEN 3.33

Залиха
Достапно за нарачка

Во смирувачки цврсти материи, колекцијата Weave & Wander Savona ја поддржува вашата спална соба, ден или домашна канцеларија со ултра мек килим. Поради раката налутена природно на килимот во вискоза и памук, секое парче има прекрасна варијација на тонови во рамките на секој дизајн. Со сјајот во вискоза, Савона додава глам на целокупниот декор. Доаѓајќи во неутрални блуз и темјанушки, кадифен куп на килимот на акцент носи модерно и современо чувство во вашата соба. Рачна ткаена конструкција. Направено од вискоза. Идеално сместување во просторијата вклучува фоаје/влез, канцеларија, трпезарија, дневна соба, спална соба. Направено во Индија. Ние не препорачуваме да користите вакуумска лента за тепачки на килим. За излевање и дамки, само професионална грижа. Проверете ја етикетата за нега за какви било дополнителни упатства.

Карактеристики на предлогот