.

Мелиса Ванг „Пат до просветлување I“ платно уметност

Мелиса Ванг „Пат до просветлување I“ платно уметност

DEN 271.84

Залиха
Достапно за нарачка

Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Мелиса Ванг „Пат до просветлување I“ платно уметност. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Истакнати бои : бела, сива, црна, тен, зелена светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија.

Карактеристики на предлогот