.

Трговска марка ликовна уметност „пролет меки IV“ платно уметност од ревизија на Лиза

Трговска марка ликовна уметност „пролет меки IV“ платно уметност од ревизија на Лиза

DEN 0.67

Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Lisa Audits Ubject : Floral Style : Modern Rustic Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розови и жолти цвеќиња со златни контури.Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на правење печатење за создавање висококвалитетна казна Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ревизија на Лиза „Пролет меки IV“ платно уметност.

Карактеристики на предлогот