.

Аламо Geел Геометриски Тркач Килим, Слонова Коска Греј, 2'2 8'

Аламо Geел Геометриски Тркач Килим, Слонова Коска Греј, 2'2 8'

DEN 1094.08

Залиха
Достапно за нарачка

Овие килими со рамно ткаење се направени со издржливи синтетички предива за траен шарм и карактеристичен карактер во секоја просторија. Рамен Ткаат Во Турција. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Заштедете Пари. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Достапно во повеќе големини.

Карактеристики на предлогот