.

Равенсбургер - Врати на светот - сложувалка за возрасни

Равенсбургер - Врати на светот - сложувалка за возрасни

DEN 2.33

Залиха
Достапно за нарачка

Почнете да се поврзувате, со Равенсбургер! Со широк спектар на слики и дизајни за избор, имаме совршена загатка за секој збунувач. Од првото парче или последното, создаваме предизвикувачко и задоволувачко искуство со нашиот стратешки избор на слики и нашиот непроменлив квалитет .. Зголемувањето е повеќе од само забавно! Збучувањето развива логично размислување и вештини за решавање проблеми, меморија, фокус и концентрација и гради доверба. Загатките се одличен начин за исклучување, опуштање и уривање, или одличен начин за поврзување со пријателите и најблиските за заедничко искуство. Без оглед како се сложувате, Равенсбургер има совршена загатка за вас!. Оваа сложувалка од 1.000 парчиња сложувалка комбинира привлечни слики со чисти парчиња-ниту една не е слична-и совршено испреплетување на Равенсбургер за најсмешно збунувачко искуство! Нашите загатки се направени со ексклузивна, екстра-дебела поддржувачка картон, заедно со нашата супериорна, постелнина структурирана хартија, така што печатената слика е живописна, јасна и без сјај. Создадете незаборавни моменти со Premium Premium загатки на Равенсбургер!. Забава за возраст од 14 и повеќе години, оваа завршена загатка мери приближно 27 x 20 инчи (70 х 50 см) кога ќе заврши. За оваа загатка од 1000 п.п. - волшебна слика гарантирана за да ве вклучи!. Најпродаваниот бренд за загатки низ целиот свет - Равенсбургер има продадено над 1 милијарда сложувалки за возрасни и деца!. Премиум збунувачко искуство - волшебна слика од уметници низ целиот свет. Чисти парчиња со совршено вклопување на Равенсбургер. Живописни бои со мат финиш . Позитивни придобивки - Одлично како подарок, да уживате со другите или за некое релаксирачко време „мене“. Создадете незаборавни моменти со Premium Premium загатки на Равенсбургер!.

Карактеристики на предлогот