.

Хартија празни Божиќни картички и сет на коверти за појавување, среќен Божиќен венец, 25 пакет

Хартија празни Божиќни картички и сет на коверти за појавување, среќен Божиќен венец, 25 пакет

DEN 182.40

Залиха
Достапно за нарачка

Направете ја секоја картичка за одмор дополнително специјално со нашиот празен сет за Божиќни картички (7 3/4 x 5 3/8). Овие атрактивни Божиќни картички со празно внатрешно внатрешно е совршено за оние кои сакаат да украсуваат или пишуваат во картичките без стандардни веќе печатени изреки и цитати на неа. Секој сет доаѓа со 25 празни картички во кои се карактеризираат зборовите Среќен Божиќ и прекрасен дизајн на венец и 25 пликови со светло злато фолија наредена внатре. Дизајн : Среќен Божиќен венец. Големина : 5,375 x 7,75 инчи. Количина : 25 картички и 25 коверти што одговараат. Картата е празна однатре со доволно простор да напишете свои пораки!. Овие картички доаѓаат со коверти што одговараат, што ви овозможува лесно да ги наполнете, да ги затворите и да ги испратите на пат.

Карактеристики на предлогот