.

Примарно Злато Каратно Жолто Злато 7х Овален Родолит Гранат Прстен

Примарно Злато Каратно Жолто Злато 7х Овален Родолит Гранат Прстен

DEN 9599.84

Залиха
Достапно за нарачка

Примамлив и шик, овој 14 каратно жолт златен скапоцен камен прстен сигурно ќе воодушеви. Нагласен со 6х4мм овална форма 0,57 цттв родолит гранат скапоцен камен, овој сплит дизајн прстен ќе направи идеален подарок за себе или за вашите најблиски. Добредојден додаток на секоја колекција, овој прекрасен прстен е достапен во големина на прст 6.Метална Тежина : 1.39 Gramsjewelry Тип : Fine Ring Стил : Скапоцен Камен Ring Gender : женски метал : Злато Карат : 14 Каратметал Боја : Жолта Лента Ширина : 1mmring Големина : 6gemstone Детали : Тип : Родолит Garnetbirtbirthstone Месец : June Color : Redcut : Faceted Shape : Oval Size : 7mm x 5mm Weight : 0,57 cttwquanty : 1 Поставување Накит : Prongyar Вашиот Предмет Пристигнува Во бесплатна зелена кутија за подароци Со Бел Лак, Совршена За Чување Или Давање Подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Жолто Злато, Скапоцен Камен.

Карактеристики на предлогот