.

Црно-Бел Дијамант Стерлинг Сребрен Прстен

Црно-Бел Дијамант Стерлинг Сребрен Прстен

DEN 1.67

Залиха
Достапно за нарачка

Проверете го овој прекрасен црно-бел прстен од Изрази што Се Редат. Изработен е од сребро со црна родиум-позлата. Вклучува неверојатни 0,3 cttw. црно-бели дијаманти кои се поставени. Овој спектакуларен прстен од 2,25 мм сигурно ќе привлече внимание. Достапно во големина на целиот прст 10. Изразете се на уникатен и забавен начин Со Новата Колекција Изрази Што Може да се Редат. Изберете од стотици прстени што можете да ги измешате, совпаѓате и редите заедно, што ќе ви овозможи да го промените вашиот стил во еден момент.Црните дијаманти се погусти и тежат повеќе од белите дијаманти. Затоа, црните дијаманти може да изгледаат значително помали од белите дијаманти со иста големина на карат.Метална Тежина : 2,61 грама Тип на накит : Стил На Финирање : Редење Вечност Ринггендер : Женски метал : Стерлинг Сребрена Метална Боја : Бело Обложување : Црна Ширина На Родиум : 2,25 Ммринг Големина : 10солиден Црн И Бел Дијамант Детали : Исечете : Еднократна Форма : Тркалезна Тежина : 0,3 cttw Quantity : 50сеткање на накит : вашиот предмет пристигнува во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со Бел Лак, Совршена за Чување или Давање Подароци.Земја На Потекло : Индија Наредени Изрази Црно-Бел Дијамантски Сребрен Прстен : Високо полиран изработен во сребро.240 кт. т. в. дијамантски црн дијамантделен сетродиум обложен за да спречи оцрнувачки изрази што можат да се складираат достапен во повеќе големини.

Карактеристики на предлогот