.

Уметнички Ткајачи Мурат Медалјон Тркач Област Килим, Руменило Жолта ,7'10 10'3

Уметнички Ткајачи Мурат Медалјон Тркач Област Килим, Руменило Жолта ,7'10 10'3

DEN 1.33

Залиха
Достапно за нарачка

Колекцијата Мурат прикажува традиционални инспирирани дизајни кои се пример за безвременски стилови на елеганција, удобност и софистицираност. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот декор простор. Направено Со Полипропилен Во Турција и има Среден Куп. Место Чиста Само, Една Година Ограничена Гаранција. Машина Ткаени Во Турција со 100% Полипропилен. Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување во влезовите, под мебелот и нема да ги попречува вратите. Сложените детали додаваат димензија на вашиот простор. Дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен за деца и пријателски за миленичиња. Совршен за области со голем сообраќај во вашиот дом, како што се дневната соба, трпезаријата, кујната и ходниците. Цврст и отпорен на дамки. Лесен за чистење и одржување, препорачуваме редовно чистење со правосмукалка и чистење на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина прво пред да нанесете раствори за чистење. Се препорачува употреба на подлога за тепих за да се спречи лизгање и движење.

Карактеристики на предлогот