.

Нурисон Фантазија Апстрактно Цветно Чоколадо 2' 3 8 Површина Килим

Нурисон Фантазија Апстрактно Цветно Чоколадо 2' 3 8 Површина Килим

DEN 1.67

Залиха
Достапно за нарачка

Овие прекрасни преодни килими се прецизно изработени со предива со висока густина, рачно закачени и рачно врежани за дополнителна текстура и димензија. Волшебните дизајни и шарените нијанси се собираат за да создадат магичен амбиент за секој ентериер. Оваа колекција е навистина задоволство за сетилата. Брилијантни диви цвеќиња во нијанси на јоргована, бела, сина, зелена и крем на вкусна чоколадно-кафеава позадина даваат волшебен воздух во секоја средина со софистицирано миење на бојата и моделот. Прецизната конструкција на овој преоден килим со предива со висока густина, рачно закачени и раскошна рачна резба создаваат врвни текстури што се допираат. Лесно чистење и одржување на самото место. Идеален за области со густ сообраќај како ходници и дневни соби. Врежан финиш за дополнителна длабочина и текстура. Килим рампа препорачува. Рачно изработените килими се уникатни уметнички дела и ниту еден од нив не е ист. Боите може малку да се разликуваат. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Карактеристики на предлогот