.

Техника Груб Терен Кран 42082

Техника Груб Терен Кран 42082

DEN 0.67

Залиха
Достапно за нарачка

2-ВО-1 Лего® Техника ® Сет : повторно се гради Во Драјвер За Мобилни Купови. Груб Теренски Кран е висок над 39" (100 см), долг 25" (66 см) и широк 10" (26 см) во работна положба и висок над 10" (27 см), долг 29" (76 см) и широк 7" (20 см) во возачка положба. Возачот на мобилниот Куп е висок над 9" (24 см), долг 19" (50 см) и широк 7" (20 см) во возачка положба. Рачните функции вклучуваат управување со 4 тркала, погон на 4 тркала, детален v8 мотор со подвижни клипови и вентилатор, прилагодливи ретровизори на крилата и врата на кабината за отворање. Овој неверојатен модел вклучува и 2 прегради за отворање со алатки, синџири, апарат за гаснење пожар, работни светла, плус 4 плочи за слетување и 4 лего техника градежни делови што можат да се подигнат и склопат. Доаѓа со црвена и црна шема на бои. Активирајте Ги Функциите За Напојување и изберете режим на горниот или долниот кран за целосна контрола врз низа лесни за ракување, моторизирани функции.050 парчиња. Најголемиот И највисокиот лего® техника ® кран до денес-пред август 2018 година-со повеќе од 4.

Карактеристики на предлогот