.

Црвено Срце Бутик Сашај Предиво, Секој

Црвено Срце Бутик Сашај Предиво, Секој

DEN 3.33

Залиха
Достапно за нарачка

Бутик Сашај е уникатен вид предиво со допир на металик што создава прекрасни шалови и додатоци за возбуда со само една топка. Црвено Срце Бутик Сашај Предиво, Достапно Во Повеќе Бои : Една топка прави шамија за возбудува содржина на Материјал : 97 проценти акрилик, 3 проценти други влакна3, 5 мл (100 гр) / 30 јд (27 м)Категорија На Тежина : 6 (супер гломазна)Увезени упатства за Нега : рачно миење нежно во ладна вода, поставете рамно до суво препорачана кука за капчиња : 6 мм (Ј-10) Кукапрепорачана Игла За Плетење : 5,5 Мм (9 Сад) мерач на игла : 6 мм (ј-10) кука, 8 сц х 11 р = 4" х 4" (10 см х 10 см).

Карактеристики на предлогот