.

Трговска марка ликовна уметност Апстрактна платно уметност „Твирт Втори“ од Jamesејмс Бургард

Трговска марка ликовна уметност Апстрактна платно уметност „Твирт Втори“ од Jamesејмс Бургард

DEN 2601.60

Залиха
Достапно за нарачка

Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарени апстрактни спирали кои ја исполнуваат рамката. Уметник : Jamesејмс Бургард. Стил : Современ и современ. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.000 слики годишно. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.000 слики годишно. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години.Уметник : Jamesејмс БургардСубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производски тип : Галерија обвиткано платно АРТА Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарени апстрактни спирали што ја исполнуваат рамката. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа.

Карактеристики на предлогот