.

330-1-16X6X5TAPE во. фт. Лента Хипалон Црна Гумена Ролна - 60а Леплива Подлога-0. во. Дебелина

330-1-16X6X5TAPE во. фт. Лента Хипалон Црна Гумена Ролна - 60а Леплива Подлога-0. во. Дебелина

DEN 383.84

Залиха
Достапно за нарачка

Лента Хипалон Црна Гумена Ролна Хипалон лист Гума е дизајнирана за супериорни перформанси во отпорност корона, пламен и озон и има зголемена отпорност на киселини, масла, маснотии, озон и алкалии. Најчесто се користи во покривни материјали, покривни системи и изолација. Одлично време, озон и хемиска отпорност. Спецификациизаврши : Јачина На Црн Истегнување : 1500 Опсег На Пситемпература : -20°F до 220°FElongation : 350%Ширина : 6 инчи.Должина : 5 стапки.Дебелина : 1/16 во.Дурометар : 60А Лепило За Поддршка Тежина : 1.09 фунти-SKU : ZX9 EJMS1954 330-1-16 X6 X5 TAPE 6 во. х 5 стапки. Лента Хипалон Црна Гумена Ролна - 60а Леплива Подлога-0.062 инчи. Дебелина.

Карактеристики на предлогот