.

Изборот на родител опремени чаршафи за креветчиња, 2 пакувања, меко виножито

Изборот на родител опремени чаршафи за креветчиња, 2 пакувања, меко виножито

DEN 2.67

Залиха
Достапно за нарачка

Дајте му на вашето бебе добар сон со изборот на родител вградени чаршафи за креветчиња. Овие чаршафи се 200 броеви на конец, 100 проценти памук и имаат прекрасна мека завршница, совршена за нежна кожа. Пакетот содржи два опремени чаршафи дизајнирани да одговараат на душек од 28-инчи од 52-инчи. Овој симпатичен сет на листови се состои од мек мулти-обоен дизајн на виножито со душички и лист за појавување во мека розова боја. Го имавме овој производ независно сертифициран со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, така што не треба да се грижите за штетните материи во постелнината на вашето бебе. Вашето малечко ќе лебдат мирно за да се дремнат со изборот на родител, вклопени чаршафи за креветчиња. 100% природен памук, четкан за додадена мекост. Се вклопува со 28 "x 52" (71,1 cm x 132 cm) стандарден душек за креветчиња. Еластична наоколу за дополнителна безбедност. OEKO-TEX стандард 100 сертификација; тестирани и сметани без штетни материи.

Карактеристики на предлогот