.

Хамилтон Бич Штанд Миксер, Брзини, Кварт Капацитет, Сребро, 63385

Хамилтон Бич Штанд Миксер, Брзини, Кварт Капацитет, Сребро, 63385

DEN 1535.84

Залиха
Достапно за нарачка

Хамилтон Бич Штанд Миксер, 7 Брзини, 4 Кварт Капацитет, Сребро, Нови, 63385. Садот од нерѓосувачки челик е дизајниран да издржи од година во година на мешање и вклучува отстранлив штит за прскање што се вклопува на врвот кога е потребно. Ова дејство на планетарно мешање гарантира дека состојките се мешаат темелно и обезбедува целосна покриеност на садот. Изграден е со мотор од 300 вати кој се напојува низ најгустото тесто и е во состојба да одржува постојана брзина без разлика што мешате. Издржливиот нерѓосувачки челик 4 qt. Машина за миење садови безбедна за лесно чистење. ТЕМЕЛНО МЕШАЊЕ И ЦЕЛОСНА ПОКРИЕНОСТ НА САДОТ. Додека мешате, секој додаток ротира околу целиот сад додека се врти со избраната брзина. Без разлика колку се дебели или тешки вашите состојки, моќниот мотор од 300 вати на овој миксер за кујнски држач одржува постојана брзина. Секогаш кога треба да додадете повеќе состојки во садот или да ги менувате додатоците, главата за навалување лесно се поместува нагоре и надвор од вашиот пат. ИСТОТО ДЕЈСТВО НА МЕШАЊЕ КАКО МИКСЕРИ ЗА ДРЖАЧИ НА CICCHENAID®* : Не плаќајте стотици долари повеќе отколку што треба за истите перформанси на мешање.

Карактеристики на предлогот