.

Дрвена Буква Недовршена, Фонт Роквел, Занаетчиски Исечок

Дрвена Буква Недовршена, Фонт Роквел, Занаетчиски Исечок

DEN 159.84

Залиха
Достапно за нарачка

Погоден за сите видови внатрешна употреба. Висококвалитетното, недовршено писмо за занаетчиство од дрво е едноставно за бојадисување или дамка во вашиот избор на боја за да одговара на декорот на секоја просторија во вашиот дом. Откако ќе ги обложите буквите, треба да ги оставите да се исушат најмалку 1 час пред да го нанесете заптивната смеса. Ова дрвено уметничко парче е совршено за занаетчиски проекти, домашен декор и подароци. Секое парче рака проверени за квалитет. Со тоа, топлиот лепак брзо ќе се исуши и ќе ги држи вашите букви додека лепилото за дрво се суши ако немате шајка за игла. Нашите дрвени букви се погодни и за лесна надворешна употреба. Нашите дрвени букви се погодни и за лесна надворешна употреба, како што се обележување на згради, букви од поштенска кутија, вратари, декор на штала на отворено и многу други букви или нумерирање проекти на отворено. Ако планирате да ги прикачите Вашите Букви на табла или знак, тогаш се што треба да направите е прво да ги насликате сите парчиња. Пристигнува подготвен за сликање и украсување. Одлично покривање на бојата. Нашата колекција на дрвени букви е прецизно исечена од компјутер користејќи индустриски машини, што ги прави мазни и подготвени да бидат обоени или обоени според вашите спецификации. Прецизно сечење со машини ЗА ЦПУ. Нема лесно да отече или излупи. Недовршени самостојни уметнички и занаетчиски форми. Цврст и издржлив . Оставете да се исуши и исчисти. Исечете На 1/8" или 1/4 " Двојно Рафиниран МДФ.

Карактеристики на предлогот