.

ОД ЦВИЛИНГ Меиџи Сантоку Нож

ОД ЦВИЛИНГ Меиџи Сантоку Нож

DEN 1.67

Залиха
Достапно за нарачка

Фалсификуван од извонредна експертиза, крамер од ЦВИЛИНГ меиџи нож серија е соработка помеѓу ЦВИЛИНГ Ј. А. Хенкелс и Боб Крамер, првиот Мајстор За Сечила специјализиран за кујнски прибор за јадење.Моќното јадро НА фк61 фин карбиден нерѓосувачки челик е заштитено со 100 слоеви никел и нерѓосувачки челик. Под неговата карактеристична надворешност, карактеристичната шема На Дамаск Со гравирани скали на Крамер обезбедува дополнителна издржливост. Благодарение на иновативниот процес, стврднат со мраз, сечилата Фриодуркс 2 нудат извонредна издржливост, острина и перформанси на сечење. Lesономските рачки На Јаглен Од Пакавуд имаат сложена искривување што ја отсликува дланката, обезбедувајќи сигурно и врвно удобно држење. Исклучителна за држење иold, рачките имаат декоративен централен игла рачно изработен во работилницата На Крамер Во Вашингтон.Крамер ОД ЦВИЛИНГ меиџи ножевите може да се пофали со 287 години инженерска моќ НА ЦВИЛИНГ, 19-годишно искуство на фалсификување На Крамер и 7 века традиционална Јапонска изработка. Овие неспоредливи ножеви се изградени за да траат цел живот. Рачно изработени Во Секи, Јапонија. Дизајниран да одговара на строгите спецификации На Мајсторот Блејдсмит Боб Крамер. Фабрикуван од револуционерен фк61 фин карбид челик. Сечилото на фриодуркс зацврстено со мраз нуди исклучителна издржливост, задржување на работ и отпорност на корозија. Сечилото полирано со огледало има карактеристична гравирана Скала Дамаск шема дизајнирана од Крамер. Рачно усовршеното сечило Хонбазуке може да се пофали со острина слична на скалпел. Автентичен, тенок Јапонски профил на сечилото. Целосната конструкција на танг обезбедува совршена рамнотежа и супериорна издржливост за да можете да сечете со доверба.

Карактеристики на предлогот