.

Епска Уметност Магливо Утро Од Џо Меј, Акрилна Стаклена Ѕидна Уметност, 36 х24

Епска Уметност Магливо Утро Од Џо Меј, Акрилна Стаклена Ѕидна Уметност, 36 х24

DEN 2933.60

Залиха
Достапно за нарачка

"Магливо Утро" Од Џо Maye.Jo Мај работи со акрилик како апстрактен сликар. Инспирацијата ја црпи од крајбрежјето на Ирска, каде што е родена и израсната. "Тука времето постојано се менува. Светлината се движи низ небото, копното и морето создавајќи обрасци како што оди. Сакам да одам и да ги апсорбирам овие промени, а потоа да ги вратам овие сензации во студиото и да сликам од меморијата."Акрилната ѕидна уметност изгледа неверојатно во вашиот дом или бизнис. Печатени на задниот дел од акрилот давајќи му длабочина и лесно одржување. Високо издржливите и тешко оштетливи квалитети го прават акрилот со висока дефиниција идеална ѕидна уметност за хотели, имоти за изнајмување и ресторани. Сега Епската Уметност ви носи неспоредлива вредност во современиот ѕиден декор и за вашиот дом. Од мали димензии до екстра големи димензии, лесно се закачува, нема да се скрши како стакло ако некогаш падне и лесно се одржува. Едноставно исчистете ја прашината или користете влажна мека крпа за чистење. Димензии : 36.0 "W x 0.2" L x 24.0 " H висок сјај ѕид уметност печатени на висок квалитет јасно акрилно стакло. Акрилот е отпорен на кршење и лесен за чистење - ви дава години безгрижно уживање. Модерната уметност со живописни бои и извонредна длабочина доаѓа со претходно дупчени дупки и комплет завртки за мирување за лесна инсталација. Официјално Лиценциран Дигитален Печатење, Уметник : Џо Мај. Димензии : 36.0 "W x 0.2" L x 24.0 " H. Направени Во САД.

Карактеристики на предлогот