.

Епска Уметност Време За Чај од Лори Деитер Акрилна Стаклена Ѕидна Уметност, 24 х16

Епска Уметност Време За Чај од Лори Деитер Акрилна Стаклена Ѕидна Уметност, 24 х16

DEN 2933.60

Залиха
Достапно за нарачка

"Време за чај јас" Од Лори Деитер.Лори е самоук уметник роден и израснат во рурална пенсилванија. Нејзината љубов кон фотографијата започна кога нејзиното најмладо дете замина на колеџ. Оттогаш, нејзината камера отсекогаш била покрај неа. Таа, исто така, се занимава Со Фотошоп користејќи различни техники за да се фокусира на малите нешта во животот што ги сака. Нејзините поданици вклучуваат амбари, рурални пејзажи, водопади и животни. Ова ги вклучува нејзините две кучиња и дивите верверички што ги храни на задната врата.Акрилната ѕидна уметност изгледа неверојатно во вашиот дом или бизнис. Печатени на задниот дел од акрилот давајќи му длабочина и лесно одржување. Високо издржливите и тешко оштетливи квалитети го прават акрилот со висока дефиниција идеална ѕидна уметност за хотели, имоти за изнајмување и ресторани. Сега Епската Уметност ви носи неспоредлива вредност во современиот ѕиден декор и за вашиот дом. Од мали димензии до екстра големи димензии, лесно се закачува, нема да се скрши како стакло ако некогаш падне и лесно се одржува. Едноставно исчистете ја прашината или користете влажна мека крпа за чистење. Димензии : 24.0"W x 0.2"L x 16.0"H висок сјај ѕид уметност печатени на висок квалитет јасно акрилно стакло. Акрилот е отпорен на кршење и лесен за чистење - ви дава години безгрижно уживање. Модерната уметност со живописни бои и извонредна длабочина е подготвена да виси со монтирана висечка плоча на грбот. Официјално Лиценциран Дигитален Принт, Уметник : Лори Деитер. Димензии : 24.0 "W x 0.2" L x 16.0 " H. Направени Во САД.

Карактеристики на предлогот