.

Трговска марка ликовна уметност чадор слон платно уметност од Карла Мартел

Трговска марка ликовна уметност чадор слон платно уметност од Карла Мартел

DEN 1530.08

Залиха
Достапно за нарачка

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова подготвено, уметничко дело завиткано од галерија, има вода за прскање на слонови од нејзиниот трупец кон бебето слон со чадор. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери.

Карактеристики на предлогот