.

Трговска марка ликовна уметност „Постер за патувања 113“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „Постер за патувања 113“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 1530.08

Залиха
Достапно за нарачка

Уметник : Lantern Press Subject : Map Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира состојбата на Кентаки на црн постер во кој се вели дека "гордоста " по долниот дел. Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lantern Press 'Travel постер 113' Canvas Art.

Карактеристики на предлогот