.

Мексиканската храна на Рејналдо Традиционален стил пудинг од ориз, Оз

Мексиканската храна на Рејналдо Традиционален стил пудинг од ориз, Оз

DEN 3.33

Залиха
Достапно за нарачка

Пудинг со ориз на Рејналдо е традиционален мексикански третман, направен со нашиот автентичен рецепт за домашна удобност. Вкусно топло или ладно! За да уживате во топло, внимателно пункција или отстранете го капакот, микробранова печка за 30-60 секунди, или додека не се постигне посакуваната температура. Промешајте, пријатна и уживајте. Пудинг од ориз на Рејналдо 7 мл е дел за полнење за брза закуска, десерт за ручек или третман во движење. Чувајте во фрижидер. Слатка, кремаста и вкусна, исто како и Абуелита (баба) порано! Направено со цели зрна ориз, цело млеко и шеќер. Попрскана со цимет. Со удобен капак за кора. Без глутен. Направено со целото млеко. Чувајте го ладилни/разладени од ориз на Рејналдо, додека не се подготвени за уживање.

Карактеристики на предлогот