.

Jockey® Essentialsенски памучен памук се протега

Jockey® Essentialsенски памучен памук се протега

DEN 210.08

Залиха
Достапно за нарачка

Максимизирајте го вашиот изглед (и удобност) додека ги минимизирате линиите за гаќички со џокеј ® Essentials памук за истегнување на памук. Нежно текстуриран, истегнат памук нуди целодневна леснотија на дишење, додека дизајнот со мазно вклопување обезбедува дискретно покритие под која било облека. Пошироката ткаенина на страните прави удобно вклопување, а широката еластична лого -лента додава спортски стил на враќање. Essentialsокеј ® Essentials нуди целодневна удобност прилагодена за да одговара на вашето секојдневие-правејќи го секој момент да се чувствува добро. Без разлика дали сте на работа или на игра, удирајќи во теретана или се грижите за мирна ноќ на спиење, овие стилови се направени со најсуштинските елементи во умот : удобност, вклопување и стил. Со меки, строги ткаенини, издржлива конструкција, детали за дизајнирање што ги сакате и квалитетот што го знаете и очекувате од бренд на кој им верувате, ockoke® Essentials секогаш се чувствуваат одлично против вашата кожа и ставете ја вашата удобност прво, помагајќи ви да изгледате - и да се чувствувате - и вашиот многу најдобро. Во џокеј, вашето задоволство е од најголема важност за нас. Како и сите производи на Jockey®, Essentials Jockey® се дизајнирани да испорачуваат удобност, квалитет и вклопување - сите поддржани од нашата 100% гаранција за задоволство. Опремени. Среден пораст и нахален покриеност. 95% памук/5% спандекс. Машинско миење и суво. Увезени.

Карактеристики на предлогот