.

Трговска марка ликовна уметност „дифузна светлина VI“ платно уметност од Вили Грин-Олдиџ

Трговска марка ликовна уметност „дифузна светлина VI“ платно уметност од Вили Грин-Олдиџ

DEN 2601.60

Залиха
Достапно за нарачка

Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа.000 слики годишно. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.

Карактеристики на предлогот