.

Убава Лепенка Маица Џемпер Термички Трансфер Хартија Печ Облека САМ Декор

Убава Лепенка Маица Џемпер Термички Трансфер Хартија Печ Облека САМ Декор

DEN 287.84

Залиха
Достапно за нарачка

Нова Убава Лепенка Маица Џемпер Термички Трансфер Хартија Закрпи ОБЛЕКА САМ Декор Карактеристика : Алатка : 1, Подлога За Пеглање 2, Електрични пегли (не пегла на пареа) 3, сепаратори За Хартија чекори : 1, Подлога За пеглање Со Железо на платформата.2, плочка на облека во пеглање рампа.3, моделот на позицијата што сакате да ја залепите.4, Исклучете ја пареата, температурата на 120-160 степени.5, 10-15 секунди соatам.6, отстранете ја мембраната.7, ако Не Помине непроменети, повторете чекор 5.8, честитки, стандарди за завршување.За Машина За Пренос На Топлина1, поставување Температура, машина за топлинска преса.2, рамна облека на даската за пеглање.3, ставете го преносот на топлина, обрасци нагоре.4, Рацете цврсто притискаат надолу 10 секунди.5, моделите на менбранс облека присутни.Материјал : филм за ослободување МИЛЕНИЧИЊА : 23х20, 5см/24х22, 5см/24х20, 5см/20, 5х19см/24, 5х25см/24, 5х25см/16х24см/22, 5х23цмпакетот Вклучува : 1 Еез Џемпер За Маици Термички Пренос На Хартиени Лепенки Алатки За Облека. Алатки во собата. Рачни Алатки.

Карактеристики на предлогот