.

Havenwood Dove Chevron in. Во застаклена порцеланска мрежна мозаична плочка

Havenwood Dove Chevron in. Во застаклена порцеланска мрежна мозаична плочка

DEN 3.00

Залиха
Достапно за нарачка

MSI's Havenwood Dove Chevron Mosaic 12 in. X 15 in. Под и wallидни плочки има меки беж нијанси надополнети со потемни јазли, позајмувајќи реален воздух на оваа плочка од дрво. Неговата современа шевронска шема додава интерес и детали на подовите и wallsидовите во кујни, бањи, спални соби или каде и да сакате да додадете допир на трендот. Овој мат-финиш мозаик Шевон е особено зачудувачки како плочки за грб и плочка за туширање. Користете го овој нерефициран порцелан сам, или спарете го со Havenwood Dove 8x36 штици за дополнителни детали и софистицираност-на начин, неговиот голем формат 12x15 помага во намалувањето на времето за инсталација, додека дозволувате попрофесионална завршница. 10 квадратни метри, 8 парчиња по случај. Тежината на случајот е 49,6 фунти . Одделение 1, прва квалитетна порцеланска мозаична плочка за употреба на подот, wallидот и countertop. 12 in. Ширина x 15 in. Должина x 9мм дебела мозаик поставена од мрежа. Случајни парчиња тули. во шевронска шема. Застаклена мазна матна завршница со низок сјај и мала варијација во тонот.

Карактеристики на предлогот