.

Лусенто Чиста Прачка Џеб Завеса Панели-Повеќе

Лусенто Чиста Прачка Џеб Завеса Панели-Повеќе

DEN 1.67

Залиха
Достапно за нарачка

Чистите завеси на воил даваат лесен, романтичен и воздушен изглед на просторијата дозволувајќи сончевата светлина да помине низ завесите. Ткаенината на завесите на воил прави уникатен третман на прозорци што ви овозможува да гледате надвор, но сепак овозможува приватност. За повеќето сопственици на домови ова е одлична карактеристика на проѕирните завеси на воил громет. Мала тежина чиста воил завесите се многу ефикасна алатка за украсување. Поради леснотијата на ткаенината, дозволете светлината да влезе во просторијата додека сеуште обезбедувате приватност. Тие можат да се користат и на многу други начини. Една од одличните квалитети за проѕирните завеси на воил е тие доаѓаат во широк спектар на бои и генерално се ефтини. Ова ви овозможува да ги користите во секоја соба од куќата без да го нарушите буџетот. Чистите завеси се многу лесни за инсталирање и ги прават одличен додаток во секоја просторија бидејќи можете да создадете дизајнерски изглед со малку напор. Секој панел за завеси може да собере прачка за завеси до 1. 5 инчи. Содржина На Влакна : 100% Полиестер. Пакетот содржи две (2) воил проѕирни прозорски завеси. Упатства за нега : ладно миење Во Машина, Нежен Циклус. Користете само нехлор. Белилото колку што е потребно. Падне Сува Ниска. Железо на најниско поставување колку што е потребно. Секој панел е долг 54 "Инчен ширина х 84" инчи. (Вкупно два (2) панели-108 "Инчен Широк х 84" Инчен Долг). Машина За Перење Ладно, Падне Сува Ниска. Вкупно покривање На Прозорецот од 108 W x 84 L.

Карактеристики на предлогот