.

Алта Дена 1% млеко со витамин А и Д, Мало масно млеко половина галон - бокал

Алта Дена 1% млеко со витамин А и Д, Мало масно млеко половина галон - бокал

DEN 55.68

Залиха
Достапно за нарачка

Алта Дена 1% млеко е светло, млеко со малку маснотии што е здрав избор за целото семејство. Ова свежо млеко половина галон вклучува витамин А и Д, 8 грама протеини и 25% од дневната вредност за калциум по порција. Истурете дел од оваа половина галон млеко во житни култури, уживајте со појадок или пијте го во висока чаша за закуска на полноќ. Млекото Алта Дена млеко ги исполнува посебните барања за безбедност, исхрана и производство и рефлектира посветеност на највисокиот стандард на обработка на млечни производи повеќе од 50 години. Овој 1% млеко половина галон доаѓа од посветени семејни земјоделци кои се гордеат со негување заедници низ Јужна Калифорнија. На 110 калории по порција, 1% млеко Алта Дена е здрава алтернатива на целото млеко. Фармер во сопственост. Заедницата сакана. ™. Хранливи и вкусни. Млекарница со висок квалитет.

Карактеристики на предлогот