.

Винзор и Њутн Занаетчиски Бои За Масло За Мешање Вода, Цевка од 200 мл, Серулеан Сина Нијанса

Винзор и Њутн Занаетчиски Бои За Масло За Мешање Вода, Цевка од 200 мл, Серулеан Сина Нијанса

DEN 416.00

Залиха
Достапно за нарачка

Оваа боја на масло ја комбинира конзистентноста и јачината на пигментот на вистинските масла со практичноста на бојата растворлива во вода. Можете да ги користите без опасни растворувачи-разредете ги со вода без да ја загрозите бојата и исчистете со леснотија! Тие се особено добри за уметници кои делат работен простор или не сакаат растворувачи во училиште или дома. Чисти со сапун и вода, Густа, путер конзистентност, Живописна боја.

Карактеристики на предлогот