.

Нозе Алуминиум Флексибилни Фен Вентилација Црево Воздушни Канали Не-Изолирани Со Нерѓосувачки Челик Стеги ЗА ВЕНТИЛАЦИЈА НА КЛИМАТИЗАЦИЈА и Издувни гасови од 1

Нозе Алуминиум Флексибилни Фен Вентилација Црево Воздушни Канали Не-Изолирани Со Нерѓосувачки Челик Стеги ЗА ВЕНТИЛАЦИЈА НА

DEN 343.20

Залиха
Достапно за нарачка

ВИВОХОМЕ 6 Инчи 25 Стапки Алуминиумско Флексибилно Црево за Вентилација за Сушење со 2 Стеги. . се користи за апликации за издувни вентилатори; Обезбедете добар проток на воздух и лесно поврзување. та 4-инчен дијаметар, црево за воздушни канали долги 25 метри и 2 клипови може да се користат кај повеќето сушари или вентилатори за вентилација. конструиран од тешка алуминиумска фолија ламинирана за издржливост; отпорен на корозија и температурни варијации. тфлексибилен, лесен за инсталирање и погоден за секоја апликација за вентилација. решенија за комерцијални и станбени воздушни канали; Широко се користи во апликации ЗА КЛИМАТИЗАЦИЈА, бања, издувни гасови на аспираторот, вентилација на машината за сушење. . Најчесто Поставувани Прашања : . П : дали овој канал ќе се закачи на вградените вентилатори?. О : да, само усогласете го влезот/внесот на вентилаторот со цревото за вентилација. П : Колку е флексибилно вентилацијата?. О : алуминиумската фолија може да оди околу аглите и да се свитка по потреба додека ја задржува својата сила. Информации за производот. Материјал : Алуминиум. Боја : Сребрена. Димензии на производот : 6"Дијаметар*Долг 25 стапки. Димензија На Пакетот : 12.8 "L*6.7" W*6.7 " H. Бруто Тежина : 2,6 килограми. Пакетот Вклучува : 1 х Вентилационо Црево; 2 х Метални Стеги.

Карактеристики на предлогот