.

Далер-Роуни Аквафин Акварел Мастило Сет, 6-Бои

Далер-Роуни Аквафин Акварел Мастило Сет, 6-Бои

DEN 140.48

Залиха
Достапно за нарачка

Аквафин Течност Акварел Мастило Е жив, високо пигментирани вода растворливи мастило опсег кој може да се користи директно надвор од капалка или разредена со вода или разни медиуми за да се постигне суптилни тонови. Идеален за мешани медиуми и ликовни уметнички проекти; бидејќи мастилата се формулирани со вистински ликовни пигменти, боите ќе останат светли и живописни со текот на времето во споредба со мастилата базирани на боја кои брзо ќе исчезнат. Далер-Роуни Аквафин Акварел Мастило Во Собата, 6-Бои. Висок степен на светлина-постојаност. Високо мешано. 29,5 мл тегла.

Карактеристики на предлогот