.

Сенелие Јајце Темпера, Цевка, Слонова Коска Црна С1

Сенелие Јајце Темпера, Цевка, Слонова Коска Црна С1

DEN 202.24

Залиха
Достапно за нарачка

Sennelier Јајце Темпера, 21m Цевка, Слонова Коска Црна s1egg темпера е традиционален медиум познат по својата способност да застаклува еден слој на боја над другиот, овозможувајќи суптилен, широк спектар на бои. Сенелие користи автентична формулација на класичната темпера на јајца што ја користат уметниците уште од Ренесансата. Оваа високо пигментирана, професионална квалитетна алтернатива на маслото е способна да создаде детални и сложени ефекти. Растворлив во вода и високо архивски, Сатенскиот мат финиш е водоотпорен и непожолтен, Направен со живописни, врвни пигменти.

Карактеристики на предлогот