.

Serta едноставно чиста конрад темно сива разновидна лента за антимикробно удобност сет, близнак XL

Serta едноставно чиста конрад темно сива разновидна лента за антимикробно удобност сет, близнак XL

DEN 479.84

Залиха
Достапно за нарачка

Безбедно. Удобно. Стилски. Чиста. Лесно. Останете пријатно, топло и заштитено, со Серта едноставно чисти комплети за утешител на 3 парчиња. Комплетот Conrad Comforter има прекрасен разновиден принт на ленти. Совршено за секојдневна употреба во која било просторија и полна со посебни карактеристики, вклучувајќи ги и анти-микробните и дамките отпорни на третмани, помагајќи да го задржите вашиот кревет свеж и мириса чист во текот на целата година, овие меки, трајни, комплети за удобност се мора да имаат за секоја спална соба . Утехот е исто така одличен за употреба на каучот, во автомобилот на долги патни патувања или каде и да ви треба! Големината на близнаци/близнаци XL вклучува 1 ватенка-68 "x90", и 1 антимикробно третиран од перница-20 "x26" за да се спречи растот на бактериите и другите микроби што предизвикуваат микроби. Се одликува со прекрасен разновиден принт на ленти. Ултра-мек. Отпорен на дамки. Координира со другите Serta едноставно чисти производи, вклучувајќи чаршафи, дувчиња и комплети за кревет-во-торба. Машинско миење ладен, нежен циклус со слични бои. Користете само белило што не е хлор кога е потребно. Tumble Dry Ship. Не железо . отпорен на брчки. 100% полиестер. 85 GSM микрофибер. 6oz врзан полиестер Пополнете. Увезени од Кина. Достапно во повеќе големини и бои.

Карактеристики на предлогот