.

Набиско Трискут навестување за крекери со сол, Оз

Набиско Трискут навестување за крекери со сол, Оз

DEN 2.33

Залиха
Достапно за нарачка

Крекери на Набиско Трискут, навестување сол. Започнува со три едноставни состојки - 100% пченица од цело зрно, масло и морска сол - печена во вкусен ткаен крекер. Добар извор на диетални влакна и низок избор на натриум. Нема вештачки вкусови. Набиско трискути крекери навестување сол.набиско навестување на крекери со сол трискути. Нов изглед! Истиот одличен вкус. Изработено со морска сол.ПЕР 6 Крекери : 120 калории.0.5g SAT маснотии, 3% DV.50mg натриум, 2% Dv.0g Sugars.diites богати со храна од цели зрна и друга растителна храна, и малку во заситени маснотии и холестерол , може да помогне во намалувањето на ризикот од срцеви заболувања. Трискут 3 чекори до вкусно : 1.Spread на сирење од рикота.2.Дади боровинки.3.Дризл со мед и гарнир со лимон од лимон. Во целото зрно 24g по сервирање, .eat 48g или повеќе на цели зрна дневно. Навестување за сол на сол се пече со 100% пченица од цело зрно.24g цело зрно на 28g сервирање. Спроведен извор на диетални влакна. Содржи 3,5g маснотии по порција. цели зрна во текот на денот. Започнуваме со три едноставни состојки? 100% цело зрно пченица, масло и сол - печено во вкусен ткаен крекер.Монделез Интернационал. Овој пакет се продава по тежина, а не по волумен. Ако не се чини целосен кога се отвора, тоа е затоа што содржината се реши за време на испорака и ракување .ПОДЕЛУВАЈТЕ ИТ.100% РЕЦИКЛАНСКИ ПАРТИВНИЦИ. Ве молиме, рециклирајте го овој картон. Минимална 35% содржина на пост-потрошувач. Посетете нè на : или јавете се на работните денови : 1-800-622-4726, ве молиме, имате на располагање пакет. © Меѓународна група Монделез.

Карактеристики на предлогот