.

DesignArt 'Мимимален монохроматски дизајн II' модерен панел за завеси од средниот век

DesignArt 'Мимимален монохроматски дизајн II' модерен панел за завеси од средниот век

DEN 319.20

Залиха
Достапно за нарачка

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија со овој мимимален црно-бел дизајн II завеса . Оваа елегантна модерна завеса од средниот век се печати со употреба на високо квалитетно мастило отпорно на еколошко блед, и е рачно изработено на побарувачка само за вас. Фаукс-линената ткаенина е изработена од полиестер од 270 GSM, дозволувајќи му на овој Greycurtain да се изедначи целосно и безбедно машинско миење . завесите се украсни и не затемнуваат. Филтрацијата на светлината е 50% : просторијата ќе биде темнина кога ќе се затвори и ќе обезбеди приватност. сепак нема целосно да ја блокира светлината . Карактеристики : . - Стил : модерно од средниот век. - Предмет : Апстракт. - Боја : сива. - Модел : Апстракт. - Италијанско мастило со голема густина. - Тип на заглавие за третман на прозорецот : џеб на прачка. - Филтрација на светлина : 2,5/5. Не затемнување. - Полу-ласка ленена постелнина. - Машински перење. - Рачно изработено на побарувачка. - Достапни се перници за појавување, постелнина, wallидна уметност и килими . - Неколку големини достапни италијанско мастило со голема густина. Тип на заглавие за третман на прозорецот : џеб на прачка. Достапни се перници за појавување, постелнина, wallидна уметност и килими . Машината што се мие.

Карактеристики на предлогот