.

Mohawk Home Prismatic Rockgate Cream Transational Shared Medallion Precision Precision Printed Area reg, 5'x8 ', крем и жолта боја

Mohawk Home Prismatic Rockgate Cream Transational Shared Medallion Precision Precision Printed Area reg, 5'x8 ', крем и жолта

DEN 1663.84

Залиха
Достапно за нарачка

Под влијание на мозаиците од плочки од Бали Стоун, глобално инспирираниот мотив „Бохо шик медалјон“ на Мохавк Домови Rockgate Cream 5 'x 8' Површини сјае во модерна палета од сребро, сива, крем, јаглен и злато. Кога станува збор за бојата, небото не е повеќе граница со бескрајните можности на револуционерната призматична колекција Мохавк. Размислено изработени во малите серии користејќи го ексклузивниот печатач за прецизно прецизно прецизно прецизно прецизно прецизно прецизно, пазматичното колекција е светло редефинирање на печатените килими, буквално еден оригинален дизајн истовремено. Дизајниран на плеткана база на Еверстранд, секој стил во оваа колекција има супериорна отпорност на дамки од јачина и пријатна мека допир. Свесно создаден со Everstrand предиво, премија рециклиран полиестер произведен од пост-потрошувачки пластични шишиња со вода, оваа иновативна колекција нуди опции за животната средина кои се лесни за очите колку што се светот околу нас. 100% полиестер (Everstrand Pet). Цитната подлога со точна или слична големина на вашиот килим е од суштинско значење за одржување на вашиот килим привлечен и долготрајно. Мохавк секогаш препорачува употреба на подлога за килим отпорна на лизгање под вашиот килим . Мерки : 5'x8 '. Висина на купот : 0,41 инчи. Прецизна боја инјектиран исечен куп изработен од Everstrand. Поддршката за не-лизгање на латекс обезбедува зафат и му помага на килимот да остане на место. Дамки и избледени отпорни влакна. Семејна соба; Кујна; Трпезарија; Домашна канцеларија; Спална соба; Дневна соба; Гејмерска соба; Подрум; Соба за перење.

Карактеристики на предлогот