.

Класик на Венум Муај Тајландски шорцеви

Класик на Венум Муај Тајландски шорцеви

DEN 0.33

Залиха
Достапно за нарачка

Venum Classic Muay Thai Shorts се задолжителни за сите практичари од тајландски бокс кои бараат шорцеви со голема вредност! Направени во Тајланд, овие шорцеви во боксот во Венум се направени од лесен и флексибилен полиестер за да ве остават слободни да се движите. Страничните парчиња ќе ја зголемат вашата флексибилност за да ви помогнат да ја усовршите вашата работа со нозе. Неговиот широк традиционален појас гарантира добра поддршка околу половината за време на борбата. Конечно, класичните шорцеви Муај Тајланд се фалат со елегантен дизајн, со елегантни завршувања. Лесна и флексибилна ткаенина . странични парчиња : Посебно дизајнирана да ја зголеми вашата подвижност во рингот . Широк традиционален појас со затегнување на кабелот : за оптимална поддршка на шорцевите околу половината.

Карактеристики на предлогот